Грешка во гласовите на Евровизија - Тамара скокна погоре на листата

Иако Евровизија заврши минатата недела, Македонија се искачи едно место погоре во финалниот пласман. Имено, имало грешка во гласовите на белоуското жири, која ЕБУ сега ја исправи и Тамара наместо осмото, го освои седмото место.

Исто така, по исправањето на грешката, Македонија е прва според гласовите на жирото.

Ова попладнево го објави Тамара, која добила известување од ЕБУ.

– Каква прекрасна вест. ЕБУ само што потврди дека поради грешка во Белоруското гласање, нашата земја е всушност прва од жири и седма во финалето на Евровизија. Не можам да ви опишам колку сум среќна! Ве сакам сите! – напиша Тамара.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега