Грција на раб на хаос поради Договорот од Преспа: По оставката Ципрас бара гласање доверба

Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека ќе бара да се гласа доверба на Владата откако министерот за одбрана Каменос поднесе оставка заради Договорот од Преспа.

Ципрас изјави дека ја прифатил оставката и ќе ја прифати и секоја наредна.

каменос веќе долго се противеше на Договорот од Преспа.

- Спорот со Македонија не ми дозволува да не ја жртвувам министерската фотелја, изјави Каменос.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2019 - 13:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега