Грчкиот претседател во болница- итно опериран

Грчкиот претседател Прокопис Павлопулос имаше успешна операција на срцето, јави ТАСС.

На денешната интервенција, лекарите му вградија стент на 67-годишниот шеф на државата.

Операцијата беше направена во кардиолошкиот центар во Атина.

Прокопис Павлопулос се очекува да се врати на своите работни обврски уште во текот на утрешниот ден.

 

 

 

23.05.2018 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега