Грчки медиуми: Коѕијас си поднесе оставка

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас ја доставил неговата оставка до грчкиот премиер Алексис Ципрас, според информациите во новинарските кругови во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Информацијата не е официјално потврдена ниту од грчкото МНР, ниту од кабинетот на грчкиот премиер, но веќе е објавена во дел од грчките медиуми.

 

 

 

17.10.2018 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега