Грчката полиција со солзавец ги растера демонстрантите - тие викаа Предавници

Грчката полиција употреби солзавец против демонстрантите кои протестираа пред парламентот додека траеше седницата за гласање на недоверба на Владата.

“Предавници, предавници”, извикувале демонстранти собрани во централниот плоштад Синтагма и изјавиле дека Ципрас е против нивните интереси.

 

 

 

17.06.2018 - 10:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега