Грчева: Што сакаше да каже Заев, дека само хетеро може да му ја бутне владата

Што сакаше да каже ЗЗ, дека само хетеро може да му ја бутне владата? Ова е примитивизам од најдолен вид. Гасете светло, го допревме дното! – напиша претседателката на „Глас за Македонија“ и екс пратеничка Солза Грчева како реакција на изјавата на премиерот Зоран Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега