Грчева: Приватна брза помош ве носи во приватна билница, каде со малку среќа бргу приватно умирате

Здравствениот циклус на Филипче: приватна брза помош ве носи во приватна билница, каде со малку среќа бргу приватно умирате и ве носат на приватни гробишта, напиша на Фејсбук претседателката на политичката партија „Глас за Македонија“, Солза Грчева.

-Фактурите стигаат кај ожалостеното семејство, кое е принудено да мине низ истиот циклус на здравствена грижа и заштита - пишува Грчева.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2019 - 21:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега