Грчева: Какви ни ја водат држават, па ова е се за Алкатраз

Овие се обидуваат да не направат сите малоумни. Како може Специјален Јавен Обвинител да изгуби телефон, а да не пријави веднаш? Секакви доверливи разговори и пораки значи можат да дојдат до секого. А пак ова со девојката на синот и, е капак на се. Државата вакви ја водат? Правдата во нивни раце е? Ма ова е неподносливо. Премиер зборува со комичари и диктира телефон на висок странски политичар. Не е смешно, страшно е.
Па ова е сè за Алкатраз! – ги коментира актуелните случувања поранешната пратеничка Солза Грчева.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 21:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега