Граничната табла на „Богородица“ ќе биде првата со новото име Р. Северна Македонија

 

Граничниот премин „Богородица“ кон Грција ќе биде првиот каде што ќе биде поставена таблата со новото име Република Северна Македонија, објави Канал 5.

Таблите со новото име на државата, кои треба да се постават на институциите и граничните премени се веќе изработени.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 16:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега