Граѓаните на БиХ изненадени: Иако не беше најавено падна првиот снег во Купрес (ФОТО)

Иако не беше најавен, снег утринава падна во БиХ, снег го прекри Купрес на југозападот на замјата.

На фотографиите кои мештаните ги споделуваа на социјалните мрежи може да се види дека овие предели се побелени од снег, додека во останатите делови од земјата засега не се очекува снег.

Според најавите и вториот дел од ноември се очекуваат температури над просекот и претежно дожд.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.11.2019 - 15:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега