Граѓаните излегоа на плоштад Македонија: Ќе се урива ли споменикот „Воин на коњ“

 

Откако вечерва на социјалните мрежи, кружеа вести дека вечерва ќе се отстранува „Воинот на коњ“ од плоштадот Македонија, група на граѓани, застанаа на плоштадот Македонија со намера , како што велат да го одбранат споменикот ,,Воин на коњ”.

Околу плоштадот Македонија се забележани и полициски патроли , најверојатно за да спречат некакви нереди од групата. Граѓаните велат дека цела ноќ ќе останеле на плоштадот, јавува Канал 5, а оттаму имашер и вклучување во живо.

Еден од репортерите на Канал 5, од плоштадот Македонија се вклучи во емисијата ,,Само вистина “ со најновите информации. 

Што изјави и што се случува на плоштад, прочитајте ТУКА.

 

 

 

21.03.2018 - 20:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега