Граѓани викаа „предавник" пред домот на Пешевски - полицијата ги спречи да влезат

Триесетина граѓани со знамиња синоќа излегоа пред домот на Пешевски и му прочитаа писмо кое му го донесоа.

Извикувајќи Предавник, му порачаа дека Македонија не поддржува насилна промена на името, и дека е срамно да учествува во национално предавство.

- Народот ќе ве чува ако ви се закануваат, излезете да ја спасиме Македонија, велеа тие.

Полицијата ги спречи да влезат кај него дома да му го предадат писмото.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.11.2018 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега