Градежно и земјоделско земјиште - каков имот пријавила Ленче Ристоска во Антикорупциска

Според анкетниот лист кој обвинителката Ленче Ристоска го доставила до Државната комисија за српечување корупција, од целото земјиште, таа поседува само 1/4. Таапред скоро еден месец пријавила и банкарски депозит со кој се стекнала на друг начин во вредност од 1.700.000 денари.

Според пријавениот анкетен лист, Ристоска поседува скромен имот. Таа поседува градежно земјиште во Скопје од 480 метри квадратни кое исто така го стекнала со договор за купопродожба. Од подвижен имот има „Рено Каптур“ вредно 973.400 денари купено во 2015 година.

Целиот анкетен лист погледнете го ОВДЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.08.2019 - 11:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега