Град Скопје ќе ги „ослободи“ зацементираните дрва

Стотици дрва низ Скопје кои се зацементирани и буквално загушени во бетон, ќе бидат ослободени за да не се исушат, објави 24 Вести.

Денеска градските власти потпишаа меморандум за соработка со факултетот и се обврзаа дека со интервенции на терен овие дрва ќе бидат ослободени.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2019 - 18:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега