Грабеж во Куманово: Физички го нападнале, па му ги земале парите

Кумановец нападнат и ограбен од страна на две лица.

„На 11.11.2019 во 12.00 часот во СВР Куманово, Д.З.(58) пријавил дека во периодот од 01.00 до 01.30 часот, во близина на крстосница од улица „11 Октомври“ и ул.„11 Ноември“ во Куманово, две лица физички го нападнале и му одзеле пари“ соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.     

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега