Гостварец измамен: Му ветил дека ќе му ја вработи ќерката во администрација ако му даде пари

Вчера во 12.30 часот во Полициската станица Тетово, Н.З.(53) од Гостивар пријавил дека пред две години бил измамен од С.С кој ветил дека ќе ја вработи неговата ќерка доколку му даде пари.

Според пријавеното С.С ветил дека за парична надокнада ќе ја вработи неговата ќерка во државна институција, но го измамил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 16:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега