Гостиварец украл „Голф“ - полицијата го приведе

Вчера околу 12 часот и 10 минути на улица„Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода И.Б.(48) од гостиварски Равен, кој претходно извршил тешка кражба во патничко возило „голф“, со гостиварски регистарски таблици, сопственост на А.А.(31) од с.Аџиевци.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот, против И.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 16:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега