Гори и на Плетвар – ново жариште во Македонија

Веќе неколку ден низ цела Македонија пожарникарите се борат со пожари.

Попладнево пожар избувна и на планинскиот превој Плетвар во близина на Прилеп, пренесува ММС.

 

Од локалната територијална противпожарна едицина не одговорија на нашите повици со цел поконкретни информации околу оваа нова огнена стихија и евентуалното нејзиното гаснење. Чадот од пожарот се забележува од магистралниот пат во близина.

04.08.2021 - 15:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега