Горат гробишта во Битола - пожарот се шири, жителите во паника

Вечерва горат старите турските гробишта во Битола, објави пред малку Апла.мк.

Жителите од населбата Ушици реагираат дека гори веќе подолго време, пожарот се шири со големи пламени јазици и веќе се доближува до куќите и предизвикува паника кај населението.

Се сомневаат дека се работи за подметнат пожар зашто се појавил доцна попладнево.

 

 

 

18.10.2018 - 22:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега