Горан Пандев: Секој ден поминував низ мостот во Џенова

Македонскиот фудбалер Горан Пандев кој настапува за италијанскиот фудбалски клуб е шокиран од сиот настан и со трогателна порака ја опиша ваквата големата трагедија по рушењето на мостот во Џенова, во која загинаа есетици лица.

„Секој ден поминував на тој мост во Џенова за на тренинг.  Откажан ни беше утринскиот тренинг, ако имавме ќе поминевме на мостот во фаталниот период. ", се зборовите на Пандев за „Спортмедиа".

 

 

 

14.08.2018 - 20:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега