Горан Пандев се доближува до неверојатен рекорд во Серија А (ФОТО)

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев го продолжи договорот со екипата на Џенова со што ќе му овозможи да запише јубилејна бројка настапи во најсилното италијанско фудбалско првенство.

Македонскиот ветеран моментално стои на 475 натпревари во Серија А. Со евентуални 25 во тековната сезона ќе ја достигне бројката од 500 настапи.

Од активните играчи во шампионатот на „чизмата“ најмногу мечеви брои Самир Хандановиќ со 517, на втората позиција е голгетерот Фабио Кваљарела (502), а зад него е сместена нашата фудбалска легенда.

Џенова верува дека ќе има придобивки од Пандев во она што се чини дека ќе биде негова последна сезона во клупскиот фудбал.

12.09.2021 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега