Горан го нашле искасапен, на него бубачки и муви - семејството се прости од него

Семејството се прости од Горан Стефановиќ, Србинот кој беше брутално убиен во Сиднеј во средината на јануари. Закопан е со православни обичаи, а неговото семејство сеуште не може да ја преброди трагедијата.

Злочинот беше откриен кога соседите пријавиле дека од куќата се шири неподнослива миризба. Телото му лежело во куќата цело искасапено, а на него имало многу мравки и бубачки.

Има неколку осомничени, но не се знае за сигурно ни кој е убиец ни кој е мотивот.

- Сине отиде кај Бог, ни остави болка во срцето, викала неговата мајка.

Ја споделија и неговата последна порака.

- Јас толку пати паднав и станав, тоа е животот. Дури може да се каже дека умрев и се вратив повторно. Сакајте ги и почитувајте родителите, напишал последно Горан.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 12:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега