Горан е еден од најубавите мажи на Балканот - познатите убавици паѓаа на неговиот шарм, а сега е вљубен во Јована

Неодамнешниот роденден на Горан Богдан е причина да се потсетиме на деталите од неговиот љубовен живот.

Актерот кој се родил во Широк Бријег во некогашна СФРЈ пред неколку години беше во врска со 39-годишната Лана Клингор, која од претходната врска ја има 12-годишната ќерка Киара.

 
 
 
View this post on Instagram

Danas je hrvatski Dan migrene, i čim vidite smiješak na licu, znači da je nemam. No danas je idealna prilika da pitam sve vas o vašim iskustvima s migrenom! Moje su grozne, mislim da sam probala gotovo sve što su mi (čak i mnogi od vas) savjetovali, i na kraju svega ću vam reći da imam osjećaj da mi pomogne sam ležanje i mračno sobi i (ovisi kako kad) neki jaki analgetik. No, nije garancija da će mi pomoći. Moja migrena uvijek traje 3 dana i ta tri dana su nemoguća za izdržat ako moram bilo što raditi. Sva sreća pa si mogu dozvoliti da se zatvori u sobu i spavam (bar dok su djeca u vrtiću). Teško mi je i zamisliti kako je ljudima koji tih dana MORAJU otići na posao. Mislim da je to neizdrživp. Migrena je stvarno bolest i trebamo o njoj pričati. Odnedavno postoji i udruga @migrenahrvatska, mjesto na kojem će te naći sav info o migreni i, umjesto Googleu, postaviti pitanja stručnjacima. Prva je kao takva u Hrvatskoj i namijenjena je informiranju i podršci onima koji pate od migrenskih poremećaja. Pišite mi i sretno svima s istim tegobama. #pricajmoomigreni. Migrena emoji 

A post shared by  (@lanatheklingor) on Mar 21, 2019 at 5:42am PDT

„Горан е навистина една од најдобрите личности кои сум ги запознала, нема ништо ѓто да му се замери. Тој многу работи, јас многу работам и не стигнавме ништо. Во еден момент одлучивме дека можеби е подобро секој да го продолжи своето“, рекла пејачката.

После тоа тој започнал врска и со режисерката Даина Онинуанас Пусиќ, ќерка на хрватската политичарка и поранешна министерка Весна Пусиќ.

Горан, кој не зборува често во јавноста за својот љубовен живот, после прекинувањето на врската рекол:

„Зошто се случи тоа не е важно, затоа што поважно од се е да се напомене дека после врската останавме пријатели, се слушаме и ќе продолжиме да соработуваме“.

Многу таинствена била неговата врска со загрепчанката Антонела Франковиќ. Се започнало во 2013 година, но актерот избегнувал во јавноста да се појавува со девојката.

Како доказ за нивната врска постои и нивна ретка заедничка фотографија од премиерата на претставата „Елементарни честички“ од Дубровник 2017 година.

Кога во 2014 година се појави во спотот на Нина Бадриќ започнале и негодувања дека пејачката и миленикот на жените се во врска.

Goran Bogdan u spotu Nine Badrić

Нина и Горан се и ден денес пријатели.

Пред шест месеци Богдан запливал во романса со 11 години помладата актерка Јован Стоиљковиќ. Наводно, нив ги споило снимањето на серијата „Сенки над Балканот“, а двајцата играле и во серијата „Утрото ќе се промени“.

Jovana Stojiljković i Goran Bogdan

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.10.2019 - 23:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега