Голомразица предизвика несреќа - сообраќајка вечерва во Македонија

 На главната сообраќајна крстосница во близина на бензинската пумпа во Делчево денеска попладне, околу 18 часот, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале најмалку две возила.

Очевидци на настанот како можна причина за сообраќајната несреќа го наведуваат лизгавиот коловоз и појавата на голомразица.

Полицијата на местото на настанот ги утврдува причините за несреќата поради која сообраќајот до 18:00 часот беше во краткотраен прекин.

Во несреќата, како што информираа од Итната медицинска помош, не била побарана помош, што според лекарите укажува на фактот дека во несреќата нема повредени лица. Повеќе детали за несреќата и причинетата материјална штета од делчевската полиција најавија за утре. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 19:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега