Големо откритие за потеклото на Хитлер- ДНК открива тајна која тој се обидувал да ја сокрие

 

Примероци од ДНК земени од 39 роднини на нацистичкиот водич Хитлер, открива дека тој можеби имал биолошки врски со етничките групи кои се обидувал да ги истреби.

Жан - Пол Мулдерс е белгиски новинар и историчар кој го следел истражувањето на роднините на Хитлер, вклучувајчи и еден австриски фармер кој според примероците има потекло од Западна Европа кој најчесто се наоѓа во ДНК-то на луѓе од Мароко, Алжир или Тунис.

-Со ова откритие се потврдува дека Хитлер бил поврзан со луѓето кои се обидувал да ги уништи, ова е изненадувачки резултат - рекол Рон кој е специјалист за генетика.

Ова не е првпат да се тврди дека Хитлер имал еврејско потекло, се смета дека и неговиот татко е потомец на една еврејска слугинка, Марија Шиклгрубер.

 

 

 

 

14.11.2017 - 11:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа