Големо невреме придружено со молњни и поројни дождови во Грција (ВИДЕО)

 

Денеска во Халкидики, Грција беснее големо невреме придружено со молњни и поројни дождови кои стигаат и до 100 литри на метар квадратен. Особено е критично на вториот крак, а летувалците на социјалните мрежи постираат фотографии и комплетно опустошени и збришани плажи.

 

 

 

 

 

 

17.07.2017 - 22:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа