Големо невреме ја зафати Србија (ВИДЕО)

Пороен дожд и силно невреме ја зафатија Србија, а посебно Белград, каде што дел од улиците се поплавени.

Во Земун врнеше силен дожд, но и град, а на социјалните мрежи беа објавени неколку снимки.

Можеа да се забележат и паднати дрвја и оштетени автомобили.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

25.06.2022 - 19:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега