Голема пресвртница пред натпреварот со Германија - Раул го извади Филип Лазаров од составот

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, реши да направи измена пред вечерашниот натпревар со Германија.

Филип Лазаров ќе го скокне натпреварот со Германците и ќе се пресели на трибините, додека во составот влегува специјалистот за одбрана Велко Маркоски. 

Оваа одлука сите ги изненади со оглед на тоа како играше на последните два натпревари Филип.

 

 

 

17.01.2018 - 09:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа