Голема полициска акција во Арачиново - „Падна" криминалец баран долго време

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново, јавува Вечер.

Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на  криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција.

Извршен е претрес, и како што јавува Вечер, пронајдено е автоматско оружје, муниција и кокаин. 

Садики бил близок со Бекик и Ибрахим Јахја од истата група, а по апсењето судот му изрекол мерка 30 дена притвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега