Голема победа: Вардар го „сруши" Пик Сегед

Ракометарите на Вардар со осум голови разлика го совлада унгарскиот клуб Пик Сегед.

Со резултат 31:23 Вардар ги совлада Унгарците, со оваа победа скопскиот клуб е на чекор до уште еден Ф4 турнир кој се игра во Келн.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 22:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега