Голема победа на Лион против анемичниот Јувентус

Фудбалерите на Лион го победија Јувентус со 1:0 во првиот од двата натпревари од осмина финалето во Лигата на шампионите.

Францускиот претставник го изненади фаворизираниот Јувентус, а херојот на Лион беше Лукас Тусар кој во 31. Минута го постигна единствениот гол.

Италијанскиот шампион одигра подпросичен натпревар, за деведесет минути игра не створи голем број на прилики и дури во завршницата имаше неколку добри напади.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 23:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега