„Голема е честа да се пее со Жељко“ - Даниел Кајмакоски вечерва ќе запее во Охрид

Регионалната поп ѕвезда и членот на жирито на популарното натреварување „Х Фактор“, Жељко Јоксимовиќ, вечерва ќе одржи концерт во Спортскиот центар „Билјанини извори“во Охрид. ТОј како специјален гостин го повика својот кандидат, Даниел Кајмакоски, кој вели дека е воодушевен што ќе настапи заедно со својот ментор.

- Едвај го чекам вечерашниот настап! Голема е честа што ќе настапам со Жељко, и тоа пред публиката во мојата родна земја, вели Даниел.

Без сомневање, не очекува уште еден музички спектакл.

17.01.2014 - 14:10

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега