Голема акција на хрватската полиција: Запленет хероин и уапсени 11 луѓе

 

Хрватската полиција објави дека го прекина каналот за шверц на хероин од Босна и Херцеговина во областа Истра и уапсила 11 лица. 


Според првите информации, дрогата била наменета за илегален пазар во Истра и Далмација.  

Повеќе детали ќе бидат објавени утре на прес -конференција во полициската станица во Пазин, објави Кликс.ба. 

15.10.2021 - 23:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега