Голем удар за Баерн

Фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски се повреди на натпреварот од Лигата на шампионите против Челси и ќе изостане од терените околу еден месец.

Баерн го победи Челси со 3:0 и со една нога е во четвртфиналето на Лигата на шампионите, па Левандовски нема да му биде потребен во дербито, но постои шанса да ги пропушти и мечовите од наредните кола.

Левандовски го промени коленото и ќе мора да паузира четири недели. Тој ќе го пропушти реваншот против Челси, четвртфиналето на германскиот купот и најмалку три натпревари во Бундеслигата.

Левандовски е прв стрелец на Бундеслигата со 25 голови, додека во Лигата на шампионите има 11.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега