Голем шумски пожар избувна во Турција

Голем пожар беснее во шумски локалитет во истанбулскиот кварт Бејкоз, а огнот може да стигне до градската магистрала, која води до мостот Фатих Султан Мехмет.

Пожарот во Бејкоз, во азискиот дел на Истанбул, почна вчера попладне на пет различни места.

Причините за пожарот засега се нејасни.

ФОТО: Нова Македонија

 

најчитано сега