Голем шумски пожар беснее во Атина

Голем пожар од синоќа беснее во реонот на местото Алепохори во близината на грчкиот главен град Атина. 

Како што објави „Та Неа“, пожарот зафатил шумски регион и засега продолжува да се шири.

Во гаснењето на огнот се вклучени над сто пожарникари и неколку десетици доброволци и војници.

ФОТО: Сител

 

 

најчитано сега