Голем пожар во Нови Сад: Се запали автоплац (ВИДЕО)

Голем пожар вечерва изби во Нови Сад, а огнот според неофицијални информации зафатил автоплац.

 

Пожарникарите се на терен и се обидуваат да го изгаснат пожарот, кој се проширил на уште еден објект во близина.

Според првите информации никој не е повреден, а во моментов се работи на локализирање на пожарот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Newnow.rs (@newnow.rs)

11.05.2022 - 23:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега