Голем пожар вечерва во Кисела Вода - се слушаат сирени

 

Голем пожар вечерва се случи во населбата Кисела Вода на булеварот Борис Трајковски каде што се запалил сервис за автомобили како и плац за градежен материјал кој бил веднаш до сервисот.

Од против пожарната единица во Скопје за Курир информираат дека е причинета само материјална штета и нема повредени лица, а во моментов нивни екипи работат на расчистување на теренот.

 

 

 

 

 

21.09.2017 - 22:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа