Голем пожар над Мостар: Огнот се приближува кон куќите (ВИДЕО)

 

Голем пожар изби попладнево во мостарската населба Крушево.

Ситуацијата е драматична, пренесуваат босанските медиумите.

Во гаснењето на пожарот учествуваат пожарникари, но помага и локалното население.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2020 - 23:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега