Голем пожар на „Пластичарска“ – улицата затворена за сообраќај

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат.

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала со шест возила и околу 15 пожарникари.

Дел од медиумите јавија дека е блокиран дел од булеварот „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар.

28.01.2022 - 15:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега