Голем пожар беснее во Опеница - Ситуацијата алармантна, чадот се шири кон Охрид

Голем пожар избувна синоќа кај селото Опеница на патот Охрид-Ресен, кој сеуште беснее и е вистинска опасност.

Гори нискостеблеста шума на непристапен дел од планината, а пожарот го ггаснат десетмина пожарникари и  припадници на Македонски шуми.

Гаснењето е отежано поради непристапниот терен за противпожарните возила, а Кризниот штаб бара решение. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.08.2019 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега