Голем пожар беснее во Грција - ветрот ја влошува ситуацијата

Голем пожар беснее на Халкидики во Грција, а огнената стихија се повеќе се шири. 

Шумата која гори тешко може да се изгаси поради силниот ветер кој ја отежнува работата.

Ангажирани се доброволци иканадери, објави Катимерини.

 

 

 

25.10.2018 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега