Годинава ќе имате најубав двор или градина: Со евтина намирница ќе бегаат сите инсекти од цвеќињата

 

АКо сакате да имате најубав двор оваа година, тогаш се што ви треба е еден мал трик кој не чини многу пари.

Ако сакате да имате убава бавча, градина или тераса, се што ви треба е сода бикарбона, која се грижи за цвеќињата и делува на нив. 

Нема да морате да трошите пари на скапи пестициди, туку ќе ги уништите сите инсекти кои ги напаѓаат цвеќињата со сода бикарбона која ќе ја додадете во земјата.

Помага и кората од банана со своите аминокиселини кои го поттикнуваат растот на цвеќињата. Чистете ги листовите на цвеќињата вака.

МОже да употребувате и дестилирана вода.

 

 

 

21.04.2018 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега