Го спуштија ковчегот во дупката, а потоа од него се слушна гласот на покојникот: „Каде сум, пуштете ме“ (ВИДЕО)

Погребите се обично тажни моменти каде роднините и пријателите се простуваат од саканите личности. Дека тоа не е секогаш така покажа еден Ирец кој на својот погреб оставил забавна порака и ги остави во солзи присутните, но не оние тажните солзи…

Ковчегот веќе бил спуштен во дупката, а роднините и пријателите наеднаш се стаписаа откако наеднаш слушнаа чукање на дрво.

Набрзо се појавил и гласот на починатиот: Ало каде сум? Ало има ли некој? Пуштете ме одовде!

Очигледно починатиот во договор со некој од семејството оставил аудио порака која беше пуштена за време на неговиот погреб, а следејќи ги реакциите на присутните станува збор за прилично забавна личност додека била жива.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега