Го носела сопругот на лекар па заминале во смрт - детали за несреќата во Србија, оставија две деца зад себе

Судијата од Апелација во Крагуевац заедно со нејзиниот сопруг адвокат денеска загинаа во страшната верижна несреќа на патот Белград-Ниш.

Судијката настрадала со сопругот додека го носела на лекар, а нејзините колеги од работа велат дека земала слободен ден за да оди со сопругот на доктор, па зад себе оставиле 22-годишна ќерка и 27-годишен син.

Починаа и двајца државјани на Македонија во несреќата.

 

 

 

09.10.2018 - 18:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега