Го фатиле со кокаин - Македонската полиција приведе едно лице

Тетовчанец вчера бил лишен од слобода откако полицијата го фатила на дело со кокаин.

МВР информираше дека околу 16 часот и 50 минути, на улица „Вонвардарска “ во Тетово лишен од слобода е 29-годишниот И.И. од тетовско Горно Седларце, кај кого е пронајден кокаин.

По документирање на случајот, против И.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.08.2019 - 10:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега