Го барале со потерница - Апсење во хотел во Струмица

Во 16.10 часот во хотел во Струмица, врз основа на барање од Интерпол, од слобода бил лишен бугарски државјанин.

Се работи за 63-годишниот Т.Н.И.

Лицето било задржано во полициска станица за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.06.2019 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега