Го барале со меѓународна потерница - македонската полиција го фати

Во текот на вчерашниот ден на граничниот премин Долно Блаце било приведено едно лице на возраст од 26 години, со иницијали А.С.

За ова лице претходно била издадена и меѓународна потерница.

Во 17 часот и 45 минути лицето е предадено на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка за понатамошна постапка, се вели во соопштението од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 11:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега