Го барал Интерпол, го фатиле на „Табановце”

Вчеравечер во 21 часот и 40 минути на граничниот премин Табановце, од слобода бил личен четириесетгодишен човек од Италија кој имал живеалиште во Србија.

При проверка во компјутерскиот систем, утврдено било дека се наоѓа на листата со мерка да биде лишен од слобода по барање на Интерпол.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.08.2020 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега