Гледала во мртвите тела со часови- Полицајката која го уби целото семејство не се самоубила веднаш

Убиството на цело семејство во колината на Гњилане е едно од најголемите злосторства кои се случиле на Косово.

Ваљдете Блаца, 45- годишна полицајка која иначе не смеела да носи оружке, едниот брат го убила на спиење, додека на останатите членосви од семеството им пресудила во другите делови од куќата, а на крајот извршила и самоубиство.

Во секоја од жртвите испукла по најмалку два куршуми.

Според досегашните извештаи, познато е дека сите се убиени од истото оружје.

Крв имало низ целата куќа, таа започнала да убива од вториот спрат на куќата каде што спиел нејиниот брат, другиот брат о убила во ходникот, па продолжила во девната каде го зстрелата татко и и на крајот во кујната ја убила и мајка си.

Таа не извршила самоубиство веднаш, туку со часови гледала  во нивните безживотни тела, па на крајот си пресудила и себе си.

На Ваљдете службениот пиштол и бил одземен поради ментални проблеми, а се наведува дека таа го украла пиштолот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 17:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега